Předvánoční Praha

4. B v Praze

V pondělí 5. prosince jsme vyrazili do Prahy. Tentokrát jsme opustili České dráhy a jeli jsme "Žluťáskem" - Student agency a metrem. Dopoledne jsme navštívili divadlo Hybernia, kde jsme viděli muzikál Alenka v kraji zázraků, který měl na podzim premiéru. Představení se nám moc líbilo. Na konci muzikálu proběhl křest stejnojmenného CD. Některým dětem se podařilo "ulovit" podpisy herců i zpěváků.

Poté jsme se vydali na Staroměstské náměstí, kde jsme si prošli trhy a nenechali jsme si ujít ani orloj. Poté jsme si vystáli dlouhou frontu na Staroměstskou věž, ale stálo to za to. Odměnou nám byl krásný výhled na Prahu, děti poznávaly plno známých památek. Dál jsme prošli Václavské náměstí, někteří tam byli poprvé a viděli jsme sochu svatého Václava.

Odtud už meterem na Zličín a autobusem zpět. V autobuse nám nabídli horkou čokoládu, krásné zakončení výletu.