Den v Českém rozhlasu Plzeň

Poutavá dramatizace života Jana Eskyma Welzla za doprovodu orchestru Plzeňské filharmonie.

Dne 6. 10. 2014 se třídy II. C, IV. B, IV. C a V. B zúčastnily hudebního pořadu "Jsem Moojok Ojaak" s Plzeňskou filharmonií a hl. představitelem Svatoplukem Schullerem. Příběh byl poutavý a poučný. Zanesl nás do různých částí světa - od Moravy, přes Rakousko-Uhersko, do USA a Kanady. Dozvěděli jsme se, že hrdina procestoval prakticky celý svět. Plul kolem Afriky, Austrálie, na sever kolem Kamčatky. Jeho cesta byla završena pobytem na Novosibiřských ostrovech, které se staly jeho druhým domovem. Vše shrnul v knize "30 let na zlatém severu".

Poté byla pro třídu II.C zprostředkována úžasná exkurze po Českém rozhlasu. Maximálně se nám věnoval pan redaktor Blažek. Viděli jsme muzeum rádií, mikrofonů, nahrávacích a střihacích studií. Poznali jsme místnosti, kde se točí pohádky a další scény z venkovního prostředí. Poslechli jsme si archivní reportáže a pronikli do tajů "střihové" počítačové techniky. Největším zážitkem byla pro nás návštěva studia se živým vysíláním, odkud máme i fotografie.

Díky moc panu redaktorovi Blažkovi, paní Vovesné za zprostředkování a vedení Českého rozhlasu, které exkurzi umožnilo.

Celkově jsme byly nadšeny milým a vstřícným přístupem všech zaměstnanců k nám i k dětem. Velice se těšíme na další spolupráci.

Pro zhlédnutí fotografií klikněte zde.

Dům digitálních dovedností