Lesní pedagogika

Výukový program II. C o lese s lesním pedagogem v Borském parku

Dne 11. 5. 2015 byl pro naši třídu, v rámci prvouky, připraven bohatý program "Lesní pedagogika". Děti se na různých stanovištích dozvěděly, jak se mají v lese chovat, která zvířata tu mohou potkat, která jsou pro člověka něčím nebezpečná a jak se chránit.

Prostřednictvím obrázků a povídání poznávaly škůdce lesa - lýkožrouta /kůrovce/ a bekyni mnišku. Poté si zahrály pohybovou  poučnou hru "Na netopýry a bekyně". Na dalším zastavení nás čekaly lesní profese nejen s obrázky, podrobným vysvětlením, ale velmi zaujala i hra "Na lesníka" s modelem motorové pily. Názorně si děti vyzkoušely, jakým způsobem se dělá "probírka stromků". Následovalo poznávání lesních stromů a frotáž kůry voskovými pastely. V závěru jsme poznávali parohy a rohy lesních zvířat. Děti si z akce odnášely mnoho zajímavých poznatků, puzzle a lesní kalendář do třídy.

Velmi děkujeme lesnímu pedagogovi, který nás celým programem provázel a předal své bohaté vědomosti.

Pro zhlédnutí fotografií klikněte zde.

Dům digitálních dovedností