Techmánie

2. B v Techmánii

Také druháčci navštívili 28. dubna v rámci školní permanentky Techmánii.

Naši prohlídku jsme začali v Science centru v expozici Člověk a zvíře. Tato expozice je zaměřená na smysly a stavbu lidského těla. Děti mohly skákat, běhat, ručkovat. Zjišťovaly, kolik vody má jejich tělo, porovnávaly svůj sluch a plno dalších zábavných aktivit.

Pokračovali jsme v expozici  Malá věda, která děti velmi nadchla.  Mohly pátrat po poklady ukrytém v tajemném hradě, zkusily kormidlovat loďku, rozpohybovat středověký obléhací stroj, postavit zeď, brodit se řekou nebo lézt po skalách. Vyzkoušely si zahrát na zvonkohru, objevovaly kouzka akustiky. Největším lákadlem byla obří skluzavka, dominanta celé expozice.

Skončili jsme expozicí Vodní svět, kde si děti nadšeně hrály s vodou.

Poté jsme měli objednaný program Země a sedm planet v Planetáriu. Děti se velmi poutavým způsobem dozvěděly o Slunci a všech planetách naší sluneční soustavy pomocí unikátní technologie Science on a Sphere, jedná se o projekci na kulovitou plochu.

Dopoledne nám velmi uteklo, děti si ho náramně užily a budou se do Techmánie rády vracet. :-)

Pro zhlédnutí fotografií klikněte zde.

Dům digitálních dovedností