Ekodílny v Liticích

16. listopadu 2015 proběhl v Liticích projektový den na téma Ekodílny. Žáci, rozdělení do pěti věkově smíšených skupin, dostali za úkol vytvořit výrobek z odpadního materiálu podle zadaného tématu. A tak se stříhalo, lepilo, malovalo, provlékaly se provázky a zatloukaly hřebíky.

První skupina se vypravila ven postavit týpý z PET lahví, druhá stavěla fantastická města z krabiček, třetí vyráběla funkční kuličkodráhy z roliček od toaletního papíru, čtvrtá roboty nejrůznějších velikostí a pátá skupina popustila uzdu fantazii a děti si postavly, co je právě napadlo.

Dlužno dodat, že se všichni pustili do práce s velikou vervou, celé dopoledne si patřičně užili a na své výrobky byli náležitě pyšní. A jak je vidět z fotografií, není divu, práce se jim velmi vydařila.