Čertí škola

čertí den ve 3. B

V pátek 4. prosince nás čekala tradiční Čertí škola. Děti přišly v převlecích za čerty a čertice a strávili jsme den s čerty Bertíkem a Samuelem, které známe už z předchozích let. Vejít do třídy mohly děti jen s platnou vstupenkou.

Ráno děti hledaly ve třídě šifrovanou zprávu, zopakovali jsme si násobilku. Poté děti plnily matematické úkoly a cestovaly až do daleké Afriky. Povídali jsme si o životě v Africe, o obyvatelích a vysvětlili jsme si adopci na dálku.

Po velké přestávce jsme se dívali na krátké video Agenta Kixe, ve kterém se děti dozvěděly, co je to solidarita a povídali jsme si, jak se k sobě hezky chovat.

Zopakovali jsme si vyjmenovaná slova po B a slova příbuzná, děti vyrobily společně koláž. Dokončily také čerty ze čtvrtka.

Navštívili nás čerti, Mikuláš a anděl, kteří dětem přinesli sladkosti. Kdo má v chvání nebo přípravě na vyučování rezervy, slíbil nápravu....

Za splněné úkoly děti sbíraly žolíky, na konci vyučování jsme den vyhodnotili a děti dostaly Čertí vysvědčení.

Pro zhlédnutí fotografií klikněte zde.