Divadlo Alfa

3. B na divadelním představení

V pátek 26. února jsme slavnostně oblečeni vyrazili na divadelní představení Pohoršovna do divadla Alfa. Představení bylo inspirováno knihou Daniely Fischerové Pohoršovna, kterou máme půjčenou ve třídě a některé děti ji už přečetly v rámci čtenářských dílen. Tyto děti již věděly, na co se mohou těšit, pro ostatní to bylo překvapení.

Představení se nám moc líbilo, jistě navnadilo další děti k přečtení knížky :-)

Po skončení představení jsme měli v divadle Alfa prohlídku. Představitelka jedné z hlavních rolí paní Blanka Luňáková dětem vyprávěla, co všechno je potřeba, když se studuje divadelní hra. Jaké všechny profese se na ní podílejí a jaká je jejich náplň práce. Zvukař Matěj nám ukázal různé zvukové efekty a osvětlovač Vlastík hru se světly.

Poté jsme se odebrali do divadelní dílny, kde nám mistr loutkář ukázal různé typy loutek a povídal nám o nich. Viděli jsme přípravu loutek na dané představení od skicy až po hotovou loutku včetně rekvizit.

Pro zhlédnutí fotografií klikněte zde.