Na kole do školy

7 odvážných cyklistů z I.C

7 malých cyklistů - Kubík, Vítek, Maty, Vašík, Sebík, David a 1 dívka Zuzanka se s rodiči ráno vypravili do školy na kole. Iniciátorem akce byl tatínek jednoho z žáků. Většina bydlí ve Lhotě. Neodradilo je ani chladnější počasí. Aktovky jim vezla Vítkova maminka - paní Dlouhá. Cesta jim trvala pouhých 30 min.! S jakou radostí a optimismem dorazili, dokazují fotografie.

Výuka tento den byla zaměřena na tématiku dopravní výchovy a jízdního kola. Cílem projektu bylo aktivně rozvíjet pohyb dětí, fyzickou kondici, seznámit děti s pravidly chování a bezpečností v silničním provozu a poznávat některé dopravní značky. Při Čj jsme skládali z písmenek slova, týkající se vybavení kola. Diktát vět a hry byly též s touto tématikou. Nejvíce informací o jízdním kole a dopravní výchově získaly děti o Prv.

Závěrem jsme s cyklisty i ostatními žáky zhodnotili splnění cíle dnešního dne. Malí cyklisté by si tento ranní zážitek rádi zopakovali. Možná jich bude časem přibývat a bude k dispozici i více stojanů.

Určitě našim malým cyjklistům patří velká pochvala a rodičům poděkování.

Pro zhlédnutí fotografií klikněte zde.