Lesní pedagogika

Výukový program I. C

Dne 17.5.2016 byl v Borském parku pro naši třídu, v rámci Prvouky, připraven program "Lesní pedagogika". Děti se pod vedením lesní pedagožky Ing. Jitky Maxové a Bc. Šimona Petra dozvěděly poučné informace o lese. Akci paní Maxová slavnostně zahájila i zakončila mysliveckým troubením na lesní roh.

Na prvním stanovišti děti poznaly lesní jehličnaté i listnaté stromy. Získané informace si poté procvičily "běhacím diktátem" na pracovním listu. Během vycházky Borským parkem se seznamovaly s lesními zvířátky a ptáčky, jejichž obrázky aktivně hledaly. Dokonce mohly poslouchat, díky nahrávce lesních pedagogů, i jejich zvuky. Dále mohly poznat a "osahat si" různé parohy a parůžky.

Velmi děkujeme lesním pedagogům za velmi dobře připravenou, názorně a nápaditě provedenou akci s bohatými zkušenostmi, z které si děti odnášely mnoho zajímavých poznatků.

Budeme se těšit na další spolupráci. Pro zhlédnutí fotografií klikněte zde.