018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

S Halloweenem celý den

Masky, sladkosti, strašidelné příběhy a dlabání dýně. Tak u toho musí 5. C být!

Podařilo se nám získat doslova obrovskou dýni, která se za pomoci pana školníka, pana zástupce a několika žáků osmé třídy dostala až do cíle. Dýni jsme si ve třídě oblíbili a pojmenovali jsme ji Matylda. Nastěhovala se k nám už na začátku října, ale byla statečná a vydržela až do našeho halloweenského dne. V pondělí 31. 10. jsme se jako třída s paní učitelkou téměř nepotkali, tak jsme se rozhodli udělat si halloweenský den hned den poté. Moc se nám všem líbil. Maminka Káji Smolkové nám upekla dort ve tvaru dýně, který nejen krásně vypadal, ale i báječně chutnal. Tímto jí celá třída i s paní učitelkou moc a moc děkujeme!

Při příchodu do třídy pro každého čekala malá halloweenská nadílka na lavicích, tma a halloweenské děsivé zvuky z našich reproduktorů. Strašitelný den mohl začít. Přečetli jsme si, jak to v historii s tím Halloweenem vlastně bylo, zkusili jsme si zodpovědět otázky o svátku a podívali se na pořad, který nám prozradil něco o Halloweenu, ale i o dalších svátcích v tomto období. Všichni se moc těšili na slavné dlabání naší Matyldy, až konečně bude mít i svůj vlastní obličej. Několik kreativců navrhlo, jak by Matylda mohla vypadat. Hlasovalo se a vyhrál návrh Fandy Basáka. Nakonec se na dýni líbil nám všem. Po úspěšném dlabání, vyřezávání a aranžování byla Matylda kompletní.

Den jsme zakončili soutěží, kdy se všichni konečně dozvěděli, proč si měli přinést do školy toaletní papír. Soutěž o nejlepší mumii byla tu. Všichni si dali záležet a všechny mumie byly originální. Nejvíce hlasů nakonec získala mumie Jirka Veselý, jejímiž autory byl Ondra Janoušek a Maty Šisl. Gratulujeme!

Plni informací, zážitků a sladkostí jsme halloweenský den zakončili veselým pokřikem. Už teď se těšíme na další akci!

 

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587