018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Palačinkový den

Ve Velké Británii se každoročně den před Popeleční středou, kdy začíná čtyřicetidenní půst před Velikonocemi, slaví tzv. Den palačinek (Pancake Day). Slavili jsme také. :-)

Abychom se seznámili s další tradicí Velké Británie, rozhodli jsme se ji zažít na vlastní kůži. Den palačinek či Palačinkový den je svátek, jak jsme se dozvěděli od paní učitelky, který se slaví vždy na masopustní úterý. Původní účel sníst všechny zásoby a pořádně se najíst před čtyřiceti dny půstu už tento svátek neplní, ale tradice přetrvala dodnes a my jsme tak mohli zažít palačinkové tvoření a hlavně palačinkové přejídání. :-)

Než jsme se pustili do tvoření, poslechli jsme si základní informace o tomto svátku a podívali se na video, jak se palačinky vyrábí. Nejsme žádní žabaři, tedy video bylo v angličtině, abychom se do toho lépe vžili. Ve skupinkách jsme si navrhli, jak by palačinky mohly být nazdobené a dali jsme se do práce. Po vytvoření těsta, smažení a obracení jsme se pokusili o co nejlepší palačinkové umělecké dílo. Moc nás to bavilo a nejlepší na konec - všechno jsme to snědli! Nakonec paní učitelka vybrala nej palačinkové dílo a s plnými břichy jsme se rozloučili s oslavou tohoto dne.

Už aby tu byl zase nějaký svátek! A teď třeba řízkový. :-)

 

 

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587