018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Technický projekt "Engineer" ve 4. C

Projekt "Transport vody" zaměřený technickým směrem si kladl za cíl naučit nás konstruktivně přemýšlet.

Celý jsme ho začali příběhem dlouhé cesty do vesmíru na základnu a vybudováním přistávacího doku. Toho, co je nezbytné k životu v novém domově. Žáci se seznámili s pojmem zemědělský inženýr, jeho prací a také tím, jak se dostat od rostliny k jídlu.

Poté začaly pokusy, kde jsme si vyzkoušeli, zda dobře transportuje rostlina vodu a zkoušeli jsme i savost vody u některých materiálů, které jsou také vyrobeny z rostlin. Aby byl důkaz dobře viditelný, vždy jsme vodu obarvili inkoustem.

Výsledky těchto pokusů jsme potřebovali vědět k velké konstrukci, která byla hlavním cílem celého zkoumání. Každá skupina dostala potřebné pomůcky a měla za úkol vytvořit systém, který dovede vodu z rezervoáru k modelu rostliny a ten změní barvu. Rostliny byly předem vyrobené ze savých papírových kapesníčků. Skupiny si vše pečlivě naplánovaly a zkonstruovaly. Žáci nechali kostrukci nasát vodu do dalšího dne a vše bedlivě pozorovali.

A povedlo se!!!

Jedna skupina opravdu dostala vodu až k rostlinkám, které jsme ještě navíc posypali potravinářských barvivem. Zajimavé bylo, že se cestou voda přefiltrovala. Následovalo vzájemné vyhodnocení jednotlivých konstrukcí, návrhy i provedení zlepšení a zaznamenání výsledků.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587