018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Anglické představení

Ve čtvrtek 8. června jsme viděli show bláznivého profesora!

Naši čtvrťáci a páťáci jsou již zdatnými angličtináři, a tak jsme se rozhodli zúčastnit se představení v anglickém jazyce. Připravil si ho pro nás Schelie Nielsen, který se narodil v Austrálii a s vystupováním má letité zkušenosti hned v několika zemích. Představení neslo název The Mad Professor Show a my jsme s napětím čekali, co to vlastně bude.

Uvítal nás rozcuchaný muž v bílém plášti, který na první pohled vypadal jako roztržitý profesor chemie. Jeho laboratoř byla plná různých pomůcek, krabic a skleněných baněk. Vše doplňovala tabule popsaná složitými chemickými vzorečky. Pan profesor se nám představil a pokusy mohly začít. Na každý z nich si vybral nějakého pomocníka z hlediště, který si na chvilku mohl vyzkoušet, jaké to je nosit bílý profesorský plášť a pro jistotu i ochranné brýle, kdyby se některý z pokusů nepodařil. :-)

Na začátku každého pokusu nám profesor ukázal seznam věcí, které jsou třeba. Seznam nám přečetl a my jsme opakovali po něm. Byl to výborný trénink výslovnosti. Všechny pomůcky nám i ukázal, tedy jsme mu bez problémů rozuměli.

Pak následoval jeden pokus za druhým, kdy se mnoho žáků stalo profesorovými pomocníky. Pokusy byly zábavné a je možné si je vyzkoušet i doma. Je na ně potřeba jen několik obyčejných věcí, jako je například džbánek s vodou, coca cola, mléko a nebo vařené vajíčko. Seznámili jsme se také se spoustou nových slovíček, zasmáli se vtipným scénkám a na konci už nezbývalo nic jiného než profesorovi za jeho naprosto úžasné představení zatleskat. Moc se nám všem líbil a doufáme, že ho zase brzy uvidíme.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587