018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Co s penězi?

Dostali jsme peníze, tak jsme to pořádně roztočili!

V pondělí 30. 10. naše třída 4. C navštívila interaktivní expozici Jak se točí peníze v DEPO2015. Statečně jsme vyrazili pěšky, abychom si užili jeden z posledních slunných dnů a také utužili své zdraví. Na místě na nás čekala příjemná průvodkyně, která se nás ptala, co vše si člověk potřebuje koupit, co vše si může koupit a kde se vlastně peníze berou. Bylo to zajímavé, ale už jsme se nemohli dočkat, až si vše vyzkoušíme na vlastní kůži. :-)

Po úvodním povídání jsme každý dostal vlastní fiktivní platební kartu s nějakými penězi do začátku a bylo nám vysvětleno, co vše s nimi můžeme udělat. Prostřednictvím zvláštních bankomatů jsme mohli odpovídat na různé otázky ohledně peněz a jejich použití a vydělat si tak další peníze. Také jsme mohli rýžovat zlato, natočit film nebo peníze uložit do banky a získat úroky. Vše nám něco tzv. vyneslo. Kdo chtěl, mohl si peníze vytisknout. To nás moc bavilo. A nakonec hurá utrácet! K tomu v expozici nechyběla samoobsluha s jídlem a oblečením či bankomat ke koupi tzv. luxusu.  

Někdo je ale spořivější typ a pokud neutratil nic a nebo mu něco zbylo, mohl nakonec virtuální peníze prostřednictvím dalšího speciálního bankomatu věnovat na výcvik psů pro postižené děti a peníze se tak staly reálnými. To jsme udělali rádi a naše účast tak nebyla jen zábava, ale i dobrý skutek.

Expozice nás opravdu bavila a budeme se těšit na další skvělý nápad v DEPO2015.

 

 

 

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587