Finanční vzdělávání – program ABECEDA PENĚZ

Návštěva České spořitelny v Plzni.

V pondělí 12. 3. 2018 měli žáci čtvrtých ročníků možnost nahlédnout do České spořitelny v rámci programu finančního vzdělávání ABECEDA PENĚZ.

Žáci budou v nadcházejících týdnech vymýšlet vlastní podnikatelský plán, který zrealizují. Projekt bude zakončen jarmarkem, na kterém budou žáci své výrobky nebo služby prodávat. V rámci první návštěvy pobočky České spořitelny měli žáci možnost absolvovat interaktivní kvíz, který zjistil, jaké znalosti v oblasti podnikání a osobních financí mají. Seznámili je s prostředím banky, počítali peníze a měli možnost vstoupit do míst, kam se veřejnost obvykle nedostane. V neposlední řadě měli žáci možnost si vyzkoušet vybrat peníze z bankovní karty či zasoutěžit si o sladké dobroty.

Projekt má žákům pomoci se orientovat ve světě peněz, rozumět financím, naučit je přemýšlet o správě vlastních financí, podnikání, ale i o společné práci a zodpovědnosti vůči sobě i ostatním.