018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Šachový turnaj

OP v šachu škol

Ve čtvrtek 24. lenda 2019 proběhl v budově gymnázia na Mikulášském náměstí OP v šachu.

Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení Adéla Janoušková, Eliška Janoušková, Filip Charvát, Petr Pouska a David Šatra. Obsadili krásné 4. místo, gratulujeme!

T

alentovaná žákyně naší školy Adéla Janoušková skvěle reprezentuje Plzeňský kraj.

Na letošním Mistrovství České republiky mládeže do 16 let v šachu, které se uskutečnilo v březnu v Koutech nad Desnou, se desetiletá Adéla Janoušková z Plzně stala mistryní České republiky do 10 let, všech devět utkání vyhrála. Ve středu 25. dubna se přišla podělit se svojí maminkou o zážitky z mistrovství i ostatních turnajů a ukázat medaili mistryně radnímu pro oblast podpory podnikání a sportu Petru Chvojkovi. Přijetí se zúčastnil také vedoucí Odboru sportu Magistrátu města Plzně Přemysl Švarc.

„K šachům mě přivedla moje maminka, a to už ve čtyřech letech. V šesti letech jsem jela na svoje první mistrovství České republiky,“ řekla v úvodu setkání Adéla Janoušková. Petra Chvojku především zajímalo, jak často musí trénovat a jakým způsobem vůbec trénink probíhá. „Musím trénovat každý den doma deset šachových diagramů, trénuji strategii, taktiku, s profesionálním trenérem pak zahájení hry,“ vysvětlila mladá hráčka šachu.

„Do dalších turnajů vám přeji především mnoho hráčského štěstí, šťastný tah a ať vás šachy i nadále baví a jste v nich úspěšná,“ popřál Adéle Janouškové Petr Chvojka, který zavzpomínal, že šachy hrával jako malý kluk se svým dědečkem.

Adéla Janoušková je členkou Šachového klubu Líně. Navštěvuje 26. základní školu v Plzni. V roce 2016 se zúčastnila mistrovství světa v šachu v Gruzii, v loňském roce se stala přebornicí kraje a vybojovala páté místo na Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu v Mostě. V únoru letošního roku se zúčastnila turnaje Chess lady 2018 v Plané nad Lužnicí, kde vyhrála kategorii C. Letos ji ještě čeká například turnaj ve Španělsku.

Adéla Janoušková (10 let) je členkou Šachového klubu Líně. Navštěvuje 26. základní školu v Plzni, která ji podporujuvolňováním na akce a turnaje. V roce 2017 se stala přebornicí kraje a vybojovala vítězství i na přeboru Čech.

Úspěchy v roce 2018:

• Vítězství na turnaji Chess lady 2018 v kategorii C.

• Vítězka Mistrovství České republiky v kategorii dívek do deseti let

• Účast na Mistrovství světa kadetů (kategorie do deseti let),

54. místo, tedy v první polovině startovního pole.

Adéla Janoušková patří mezi sportovce, které podpořil Plzeňský kraj prostřednictví dotačního programu pro sportovce reprezentující Plzeňský kraj na mistrovství světa mistrovství Evropy.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587