018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Kloboukový den - 2. A a 3. A

Držte si klobouky, vyučování začíná. Ve druhé a třetí třídě to 21. 3. byla skutečná jízda. Měli jsme totiž kloboukový den.

Klobouk je pokrývka hlavy, která slouží k ochraně před chladem, je také módním a ozdobným doplňkem oblečení. Toto můžeme vyčíst v chytrých knihách a encyklopediích. My jsme však zjistili, že kobouk může být také zdrojem poznání, zábavy a veliké legrace.

Vyučování ve třídách zahájili Bob a Bobek - králíci z klobouku. Všechny rozveselila módní přehlídka a komentované představení jednotlivých klobouků a nejrůznějších pokrývek hlavy. Následovalo skupinové vyrábění papírových klobouků s netradiční výzdobou v podobě vyjmenovaných slov a násobilky. Nechyběl ani pracovní list s "Pětilístkem" na téma klobouk a příběh s fantazií.Poté jsme si zahráli matematickou soutěž "Rána do klobouku", byla napínavá, zábavná a poučná zároveň.

Vydali jsme se také na návštěvu do sousední třídy, vzájemně ohodnotili klobouky, společně si povídali, tancovali a výborně se bavili. A které klobouky zvítězily v soutěži "O nej.....pokrývku hlavy"? Fotografie napoví.

Na závěr přišel odpočinek a relaxace při pohádce. Z klobouku na nás opět vykoukli Bob a Bobek. Takže vstávat a cvičit, i když se zrovna třeba jednomu nechce. Zážitky a nové informace za to rozhodně stojí.

 

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587