Pasování na čtenáře

Slavnostní akce I.C

Dne 6.6.2019 proběhlo v Městské knihovně na Borech slavnostní pasování žáků I.C na čtenáře. Nejprve nás paní vedoucí knihovnice Mgr. Kateřina Smílková přivítala a poděkovala za čtenářskou práci v průběhu celého školního roku. Poté žáci jednotlivě četli krátký úryvek pohádky o Karlu IV. a jeho vládnutí. Povídání dokončila paní vedoucí. Celý příběh byl doprovázen obrázky, takže prvňáčci pohádku dobře chápali. Někteří žáci věděli i nejznámější stavby našeho panovníka. Následoval slavnostní příchod krále Knihoslava I., který jednotlivé žáky, se slavnostním slibem ke vztahu k četbě a knihám, mečem pasoval na čtenáře. Paní vedoucí knihovnice předávala žákům "Pasovací listinu", knížečku básniček a čtenářský odznak. Tato slavnostní akce se velmi zdařila, děti byly nadšené a pí vedoucí Smílkové opět moc děkujeme. Budeme se těšit na další spolupráci ve 2. třídě.