Holky z Růžovky na Mistrovství Evropy a Světa

Ještě před prázdninami vyrazily holky z Růžovky Adéla a Eliška Janoušková na Slovensko.

Tam se konalo Mistrovství Evropy ve zrychleném šachu.

Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 161 hráčů a hráček ze 7 šachových federací. Nechyběli zde hráči a hráčky z Ruska, Maďarska, Polska, Ukrajiny a Německa. Každá věková kategorie hrála samostatný turnaj, dívky a chlapci dohromady. Tempo turnaje je opravdu vražedné – děti mají na partii pouze 15 minut.

A jak se holkám dařilo?
Výborně.
Eliška se stala Mistryní Evropy v kategorii dívek do 8 let.
Adéla se stala vicemistryní Evropy v kategorii dívek do 12 let.

Obě si domů přivezly medaile, poháry a krásné ceny.

Adélu na konci prázdnin čekalo ještě Mistrovství světa, které se tentokrát konalo v Číně. Mistrovství světa je vrcholná soutěž, které se mohou zúčastnit jen ti nejlepší z jednotlivých států. Hraje se dlouhým tempem, jedna partie se může protáhnout až na 6 hodin. Adéla hrála v konkurenci 90 děvčat z různých koutů světa.
Adi si zahrála s děvčaty z Číny, Honkongu, Namibie, Slovenska, Itálie, Nového Zélandu, Gruzie, Jihoafrické Republiky. Nakonec v silné konkurenci obsadila 70. místo.