018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

2.C - Roboti v akci

2.C se vydala na návštěvu do Centra robotiky.

Ve středu 22. 11. 2023 jsme se vypravili na dobrodružství s roboty. V Centru robotiky na nás již čekaly milé lektorky. Rozdělili jsme se do třech týmů a vydali se objevovat svět robotiky.

První aktivitou byla hra s rozšířenou realitou Scootie Go Basic, kde Scottieho vesmírný koráb má poruchu a musí nouzově přistát na naší planetě. My jsme měli pomoci Scottiemu najít všechny náhradní díly, projít jednotlivé části světa a naprogramovat pohyby virtuálního Scottieho.

Ve druhé aktivitě jsme se seznámili s robotickou pomůckou mTiny. Malá robotická panda, která se pohybuje po speciální obrázkové mapě. Robot reaguje na různé situace, čte obrázky na mapě a také poslouchá příkazy kouzelné hůlky.

Ve třetí části nás čekalo Lego WeDo, konstrukční programovatelný systém, který slouží jako nástroj pro rozvoj jemné motoriky, informatického myšlení a spolupráce. Postavili jsme si roboty, které jsme rozpohybovali.

Celé dopoledne jsme si moc užili. Děkujeme Centru robotiky, že nám představili robotické kamarády. Těšíme se na další návštěvu.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587