018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Les ve škole

Naše škola se zapojila do mezinárodního programu Les ve škole.

26. základní škola Plzeň, příspěvková organizace se ve školním roce 2023/2024 nově zapojila do mezinárodního programu Les ve škole. Do programu je zapojeno 28 zemí světa a v České republice se do programu Les ve škole zapojilo už více než 400 základních škol, přírodovědných kroužků nebo družin.

Důležitým principem projektu bylo od začátku to, aby se děti o lese učily co nejvíce přímo v lese a v přírodě v okolí školy. Třídy a školy mohou také navázat spolupráci s nejbližší lesní správou a tím získat spoustu nových informací.

V rámci tohoto programu můžeme využívat výukové plány, semináře, konzultace a ověřené tipy, jak úspěšně zařadit výuku o přírodě v přírodě. Program usiluje o to, aby se více dětí učilo venku, ve svém přirozeném prostředí pomocí pozorování a prožitků.

Na prvním stupni naší základní školy se již zapojily třídy 1. B, 2. C a 3. C a možná se přidají i další. Všechny třídy se pokusí splnit požadované úkoly i výstupy. Budeme jim držet palce, aby díky novým zážitkům poznaly přírodu v okolí své školy i svého bydliště. Pokud se jim to podaří, získají certifikát Lesní třída a možná obdrží jako dárek roční patronaci na 10 m2 Nového pralesa na Ještědském hřebeni.

 

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587