Les ve škole

Naše škola se zapojila do mezinárodního programu Les ve škole.

26. základní škola Plzeň, příspěvková organizace se ve školním roce 2023/2024 nově zapojila do mezinárodního programu Les ve škole. Do programu je zapojeno 28 zemí světa a v České republice se do programu Les ve škole zapojilo už více než 400 základních škol, přírodovědných kroužků nebo družin.

Důležitým principem projektu bylo od začátku to, aby se děti o lese učily co nejvíce přímo v lese a v přírodě v okolí školy. Třídy a školy mohou také navázat spolupráci s nejbližší lesní správou a tím získat spoustu nových informací.

V rámci tohoto programu můžeme využívat výukové plány, semináře, konzultace a ověřené tipy, jak úspěšně zařadit výuku o přírodě v přírodě. Program usiluje o to, aby se více dětí učilo venku, ve svém přirozeném prostředí pomocí pozorování a prožitků.

Na prvním stupni naší základní školy se již zapojily třídy 1. B, 2. C a 3. C a možná se přidají i další. Všechny třídy se pokusí splnit požadované úkoly i výstupy. Budeme jim držet palce, aby díky novým zážitkům poznaly přírodu v okolí své školy i svého bydliště. Pokud se jim to podaří, získají certifikát Lesní třída a možná obdrží jako dárek roční patronaci na 10 m2 Nového pralesa na Ještědském hřebeni.