Deskovky v Liticích

V litické družině bylo středeční odpoledne hodně emotivní. Děti si zprvu vybíraly deskové hry, které znaly z domova nebo je lákaly jejich nové vylepšené verze, protože si v první řadě chtěly zahrát se svými kamarády ze školy. Po rozehřátí se pustily do poznávání široké nabídky herních novinek.

Podpořit a vysvětlit pravidla, ale hlavně užít si legraci s vnoučkem přišel i dědeček malého prvňáčka. Herní atmosféru často doplňovaly diskuse o pravidlech. Pro některé děti bylo složité dodržovat herní pravidla, často si je chtěly upravit podle sebe nebo zkoušely vymyslet různé fígle, ovšem vždy je citlivě přivedl na správnou cestu a trpělivě vysvětlil a zopakoval pravidla Zděněk Lomička. Dětem už podruhé přivezl z Kavenu řadu kooperativních her od jednoduchých až po ty trochu náročnější. Na výběr měly děti hry, které rozvíjely logické a informatické myšlení, postřehovky nebo hry podporující prostorovou orientaci a jemnou motoriku. Budeme rádi za další takové opakování, děkujeme.