Vzdělávací program "Záchrana kouzelného lesa"

EVVO hrou: Čtvrťáci zachraňovali kouzelný les a učili se o přírodě

V úterý 12. března navštívila naši školu lektorka z Centra robotiky, aby žákům 4. B a 4. C představila interaktivní fantasy gamebook s názvem "Záchrana kouzelného lesa". Tato hra obsahuje prvky zaměřené na rozvoj znalostí a kompetencí v oblasti environmentálního vzdělávání. Cílem projektu je, aby se hráči seznámili s důležitostí ochrany životního prostředí a získali povědomí o environmentálních problémech prostřednictvím zážitkové rozhodovací hry, kterou si žáci mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Skrze cestu na sebe navazujících příběhů, úkolů a aktivit se hráči dozvěděli, jak lze ovlivňovat, tvořit a chránit přírodu kolem nás.

Interaktivní hra "Záchrana kouzelného lesa" tak otevřela dveře k novému pochopení environmentálních otázek a ukázala, že učení se o ochraně životního prostředí může být zábavné a přínosné zároveň."