018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Hravé programování: 2. B ve světě robotů

Ve středu 3. dubna jsme se s druháky vydali do plzeňského Centra robotiky.

Zde na nás již čekal zdejší tým tří sympatických lektorek, které nás postupně seznámily s celkem třemi inovativními technologiemi. 

První z nich byl Intelino Smart Train, vlakový set, který dokonale snoubí hru s výukou programování. Inteligentní lokomotiva spolu s kolejišti a barevnými kódovacími dlaždicemi umožňuje tvořit a programovat vlastní dráhy. Žáci se tak učí programovat, aniž si toho vůbec všimnou.  

Druhé stanoviště patřilo Photonům, interaktivním robotům navrženým pro výuku programování a rozvoj kritického myšlení dětí prostřednictvím hry. Jejich schopnosti měnit barvy, vydávat zvuky a reagovat na podněty z okolí děti opravdu zaujaly. 

Ve třetí aktivitě jsme se seznámili s robotem Vex 123. Tento jednoduchý intuitivní robot oplývá mnoha možnostmi ovládání, a stává se tak opravdu zajímavou možností pro výuku algoritmizace a programování. Žáci měli za úkol zaparkovat 3 robůtky najednou do tří různých garáží. I s tímto zapeklitým úkolem si nakonec děti společnými silami zdárně poradily.

Dopoledne v Centru robotiky nám uteklo, ani nevíme jak. Moc děkujeme za možnost nahlédnout do světa robotů a hravých možností výuky programování. 

 

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587