Špičácké sedlo - 3.C

Třeťáčci mají za sebou svou první školu v přírodě a vše zvládli na výbornou.

V pondělí 27.5. jsme se rozloučili s rodiči a vyjeli za novými zážitky. První zastávkou byla keramická dílna v Chlistově u paní Korečkové, kde si děti malovaly džbánky, zajíčky nebo ptáčky. Na zahradě bylo připravené i luční kvítí, které se učily rozpoznávat. Odpoledne, po ubytování, jsme vyrazili na průzkum okolí.  V rámci projektu Les ve škole jsme měli cíl jistý - vyčistit lesní potok. Bláto a hloubení cesty vodě způsobilo u dětí ohromné nadšení a radost.

V úterý jsme měli domluvenou návštěvu ekofarmy na Brčálníku. Pomohli jsme s krmením zvířat a dozvěděli jsme se plno zajímavých informací.

Následující den byl na programu celodenní výlet. Potkali jsme pomník barabů, v Železné Rudě jsme vyzkoušeli Kneippovy lázně a plní sil vyrazili na Pancíř. Tam nás čekalo sladké překvapení v podobě lívanců s borůvkami. Doplnili jsme energii, vystoupali na rozhlednu a vraceli se zpět s krásným pocitem zvládnutých 17 kilometrů.

Ve čtvrtek jsme procházkou došli do Železné Rudy, kde nás přivítal v enviromentálním centru pan průvodce a vyprávěl nám o Šumavě. Nechybělo ani nakupování suvenýrů a dárečků.

Poslední den jsme si při cestě domů vyzvedli vypálené výrobky a navštívili hrad Švihov.

Týden na Špičáku nám dal mnoho skvělých společných zážitků, dopřál nám krásné počasí, kdy jsme si mohli naplno užít místní krajiny, v nohách máme 35 kilometrů a už teď se těšíme na další školu v přírodě.