Den pro školu

Wellbeing pro čtvrťáky a třeťáky v Liticích

Nadace České spořitelny v projektu Den pro školu propojil odborníka Petru Tvrzovou se školáky v Liticích.

První část programu byla zaměřena na rozpoznání a porozumění emocím. Žáci diskutovali o různých typech emocí, jako je radost, strach, překvapení, opovržení a smutek. Učili se, jak tyto emoce rozpoznat u sebe i u ostatních, což bývá první krok k tomu, aby se v nich lépe vyznali a mohli je lépe zvládat.

Druhá část programu byla věnována principu "4 uší", kde si žáci vyzkoušeli, jak různě lze vnímat a interpretovat stejnou zprávu podle toho, jaké „ucho“ používají.

Třetí a závěrečná část byla více zaměřená, na nácvik relaxačních technik. Žáci se naučili, jak zvládnout přetékající emoce, zejména strach. Následně diskutovali o odvaze, jak ji v sobě najít a posilovat.

Děkujeme za odborně vedený program.