Kyberpohádky ve 2.C

Klasické pohádky v moderním pojetí, které děti učí zvládat nástrahám moderní doby.

Během dubna a května jsme se pravidelně zabývali pohádkami, které dobře známe, ale objevují se v nich prvky moderní doby. Upozorňují nás na různá nebezpečí, která nás mohou potkat ve virtuálním světě. Proto má Červená Karkulka kromě košíčku s dárky pro babičku i svůj nový mobilní telefon s připojením k internetu, kůzlátka zakódovaný zdánlivě bezpečný vstup do jejich domova či Šípková Růženka má na zámku mnoho moderních zařízení, která známe a používáme v našem běžném životě.

Pohádky děti učí zvládat nástrahy moderní doby. Během pohádek jsme si užili mnoho legrace a přitom se seznámili s novými pojmy v oblasti informatiky.