Ekotýden 2016 skončil

Naše škola sebrala při sběrové soutěži Ekotýden přes 8 a půl tuny starého papíru.

V týdnu od 7. do 10.3.2016 se na Růžovce i ve škole v Liticích sbíral starý papír, vybité baterie a vyřazená elektrozařízení. Jen starého papíru se sebralo více než 8,5 t.

Nejlepší tídou na škole se stala třída paní učitelky Charvátové 3. B, která sebrala přes  jeden a čtvrt tuny papíru. Druhé místo patří 5. C, třídě paní učitelky Sanetrníkové, která nasbírala 1,2 t papíru. A na třetím místě skončila třída paní učitelky Fajfrlíkové 4. B. Nasbírali celkem 587 kg papíru. Na druhém stupni byla nejlepší třída pana učitele Hejdy 7. A. Sebrala přes 1,25 t papíru. Druhá byla třída 6. A s 484 kg papíru a  třetí místo obsadila 8. A s 440 kg papíru.

Výtěžek sběru půjde na adopci hlodavce tarbíka v plzeňské ZOO, jejímž kmotrem škola je, a na zakoupení školní permanentky do ZOO. Nezapomnělo se ani na sladké odměny pro vítězné třídy i nejlepší sběrače.

Děkuji všem dětem, které se akce zúčastnily, jejich rodičům, také žákům ekologického semináře za realizaci této soutěže. Zvláštní poděkování našemu panu školníkovi Vilímkovi.

J. Kubátová