Výběrový IN-LINE kurz Nýrsko 8.6. - 10.6.2016

Výběrový in-line kurz bruslení Nýrsko 8.6. - 10.6.2016.

Na tomto třídenním rychlokurzu in-line bruslení jsme se snažili dětem zábavnou formou představit tento krásný sport.
Každý z účastníků byl na tom dovednostně a výkonnostně odlišně, proto jsme trénovali od prvních krůčků až po pokročilou techniku. Důraz jsme kladli hlavně na bezpečnost a radost z jízdy. Zaměřili jsme se převážně na strašáka v podobě brzdění. Jediný limit pro nás bylo počasí. Po přeháňce jsme se otrkali a vyrazili opět bruslit. Pronajali jsme si i tamní tělocvičnu, kde jsme využili velký prostor na nácvik překládačky a dalších koordinačně náročnějších cvičení vyžadujících větší prostor kolem sebe. To, co se děti naučily na oválu a cvičném hřišti, uplatnily i na vyjížďkách ,,naostro". Na nich nás občas čekal velký kopec dolů, kde jsme kombinovali více způsobů brzdění a zatáčení. Všichni nakonec dojeli v pořádku hrdě dolů bez dopomoci nebo s dopomocí druhého. Mimo trénování techniky jízdy na bruslích, zábavných her družstev, si každý zkusil objet na oválu nejkratší úsek trati na čas. Dráha se proměnila v závody jednotlivců a každý ze sebe vydal maximum. Po přejetí cílové pásky jsme vydýchávali ještě několik minut poté. První večer jsme byli aktivně odpočívat v Pizzerii na bowlingu. Děti se při hraní příjemně odreagovaly. Od našeho hodného správce pana Pavla Stránského dostala každá naše bruslařka a náš bruslař pizzu podle svého výběru zdarma. Na obědy jsme chodili /dobrovolníci jezdili/ na bruslích do nýrské školní jídelny. Snídaně jsme měli all inclusive připraveny po probuzení v areálu. Tak nám po snídani nic nebránilo nasadit výstroj, brusle a vyjet. Druhý večer jsme si v areálu opekli buřty. Poslední den jsme zakončili okružní jízdou Nýrskem. Pan správce přislíbil zveřejnit společnou fotografii účastníků naší školy do své vitríny pro zraky zdejších vesničanů. V okolí se povídalo, že je v areálu ubytováno plzeňské in-line soustředění - můžete být na sebe hrdí :-)

Přejeme všem účastníků další krásné zážitky na bruslích, třeba se sluchátkama v uších nebo jako společnou projížďku s kamarády na čerstvém vzduchu s větrem v zádech.