018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Lyžařský kurz - Železná Ruda 16.1. - 20.1. 2017

Na lyžařský kurz jsme vyrazili do Železné Rudy v termínu od 16.1. - 20.1.2017.

Ubytovali jsme se poblíž areálu Samoty, kde probíhala výuka lyžování a snowboardingu.

Počasí nám přálo, teploty se pohybovaly krutě od -20 až do -8 °C. Výhoda byla, že jsme nikam nechvátali a po vyčkání na tu správnou (bezpečnou) teplotu k výuce, po navlečení padesáti vrstev oblečení, zakuklení obličeje (někdy jsme měli problém rozpoznat, jestli je v kukle dívka nebo kluk) jsme mohli vklouznout do lyží a dalo se s nimi dojet až ke sjezdovce. Prknaři měli trochu smůlu…ale zase se mohli blýsknout na svahu, kde o snowboarďáky měli nouzi.

Začínali jsme všeobecnou lyžařskou a snowboardovou průpravou. Postupně jsme nacvičovali další dovednosti potřebné ke zvládnutí techniky a jízdy. Někdo s jízdou na lyžích a snowboardu začínal, někdo si své dovednosti zdokonaloval. Družstva byla rozdělena na tři skupiny: Omelety, Palačinky a Pizzaře. Během týdne žáci zhlédli výukové filmy o lyžování, snowboardingu a o krásách Šumavy. Celý týden probíhalo bodování úklidu, nejlepší pokoj byl odměněn pizzou. Ve středu jsme vyrazili na vlakovo-pěší výlet na Pancíř a v pátek proběhly lyžařské závody. Vybraní žáci jeli na jednodenní výlet jezdit na Špičák. Poslední večer nechyběla závěrečná diskotéka. Před odjezdem domů probíhalo hodnocení, na kterém byli všichni odměněni.

Od Káti H.:

Lyžák 2017 - autorka Kateřina Hrdinová

Odjeli jsme vlakem z Hlavního nádraží. Cesta byla klidná a pohodlná. Dorazili jsme na místo v době oběda. Apartmány byly čisté a pěkné. Hned po prvním obědě si všichni pochvalovali dobrou stravu. Poté, co jsme si odpočinuli při poledním klidu, se na sjezdovce objevil jenom prach za našemi lyžemi. První lyžování si všichni užili a následující dny pak probíhaly stejně. Nato, že jsme každý den byli na stejné sjezdovce, si stále všichni užívali krásu hor a legraci na lyžích. Jako zpestření celého lyžáku se jelo na celodenní lyžování na Špičák. V ten samý den jsme pak trávili večer na diskotéce plné rychlých písniček až po pomalé ploužáky. Poslední den se jely závody a všichni pak byli odměněni sladkostmi za úklid pokoje a za samotné závody. Zpáteční cesta byla stejná jako cesta sem, ale už jsme byli o něco zamyšlenější po zážitcích na tomto úžasném lyžáku.

Děkujeme za skvělé prožité chvíle s vámi (Vaclavu Horákovi, Monice Svobodové, Monice Koryťákové, Lence Charvátové, Daně Hrdličkové)

Od neznámého autora – nepodepsáno.

Výcvik probíhal od 16.1. – 20.1. 2017. Hned v pondělí, co jsme přijeli vlakem, nás čekalo ubytování v Alpském domě. Ti, co už uměli lyžovat, či snowboardovat, se jen zdokonalovali. Mohli si také vyzkoušet sjezd většího kopce – Špičáku.

Ti, co začínali, se pomalu dostali od šlapání kopců na pomu až kotvu. Naučili se také brzdit, obloučky a slalom. Ve středu jsme byli na výletě. Vlakem jsme jeli na Špičák, odtud šli pěšky přes „Hofmanky“ zpátky do Železné Rudy. V pátek probíhaly lyžařské i snowboardové závody. Kromě výuky na kopci nás také čekal bohatý program. Během týdne jsme zhlédli naučné filmy o lyžování, snowboardingu a Šumavě. Také probíhalo bodování pokojů od učitelů i od paní domu. Všichni jsme si to užili.

Pro zhlédnutí fotografií klikněte zde.

 

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587