COOKING IN ENGLISH

Žáci 6. A pekli "strawberry cake"

Protože celý recept byl v anglickém jazyce, žáci museli umět pojmenovat kuchyňské náčinní, vybavení kuchyňky. Polepili tak anglickými slovíčky dané vybavení. Následně ve skupině anglicky zapsali ingredience, které si nakoupili a podle poslechu si zapsali množství jednotlivých surovin, které potřebovali na pečení. Pak si každá skupina toto množství ingrediencí připravila na své kuchyňské lince. Skupiny se navzájem zkontrovaly, zda mají opravdu vše správně připraveno. Poté si žáci zopakovali slovesa, která byla v pracovním postupu. Ten si několikrát přečetli a ujistili se, že mu opravdu rozumí. A konečně mohli začít pracovat.

V průběhu pečení měli několik úkolů, jako například mytí nádobí, vyplňování pracovního listu, procvičování slovní zásoby pomocí kartiček s obrázky...

"Strawberry cake" se sice pekl déle, než jsme očekávali, ale druhý den měly děti výbornou svačinku :-)