Beseda a projektový den na téma holokaust

Ve středu 14. 6. měla 9. A a 9. B projektový den na téma holokaust.

První čtyři hodiny jsme si prošli kopou informací ohledně dění v Evropě v letech 1939 - 45, našli si informace o osobách postižených Hitlerovou krutovládou a prošli jsme si dnem Žida za protektorátu. Na poslední dvě hodiny naši školu navštívila paní Helga Weissová Hošková, žena, která si tím vším prošla. Byla tři roky v ghettu Terezín, 10 dnů prožila v Osvětimi a 16 dnů ve vlaku na cestě do Buchenwaldu skoro bez potravin a vody. V Terezíně namalovala přes 100 obrázků o dění v ghettu. Po válce se s pomocí přátel a svojí maminky postavila na vlastní nohy a stala se z ní akademická malířka. Její tvorba je silně ovlivněna zážitky z druhé světové války. Její vyprávění bylo velice zajímavé. Pamatovala si vše do podrobností a na svůj věk působila velmi čile. Setkání s ní nás velmi obohatilo. Děkujeme za návštěvu!

(za deváťáky Jan Procházka)