018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

TURISŤÁK

Třídy 9. A a 9. B se jako každý rok účastnily třídenního turistického kurzu v jižních Čechách s p. učitelem Horákem a s pí učitelkami Touchovou a Seidlovou.
 

První den jsme se ráno sešli na hlavním vlakovém nádraží v Plzni a vlakem jeli až do Nepomuka, kam si pro nás přijel autobus. Ten nás odvezl do Blatné, odkud jsme šli pěšky k chatové osadě Ostrý kousek od obce Blatenka. Jakmile jsme si vybalili, šli jsme se podívat do Blatné. Přišli jsme k večeru a večer jsme opékali špekáčky, hráli hry, povídali si a bavili se. Během dne jsme ušli 16 kilometrů.
Druhý den jsme vyrazili na celodenní výlet. Náš cíl byly Chanovice. Cestou tam jsme šli přes Kadov a Slatinu, cestou zpátky pak přes Bezděkov a Pole. Vrátili jsme se večer a opět si opekli špekáčky a bavili se. Celkem jsme druhý den ušli 24 kilometrů.
Třetí den byl čas se rozloučit, zabalili jsme si naše věci, nasadili krosny na záda a vyrazili jsme na vlakové nádraží do Blatné, kde na nás čekal autobus, který nás opět odvezl až do Nepomuka. V Nepomuku jsme pak nasedli na vlak a hurá směr Plzeň!
Tento turistický kurz jsme si opravdu moc užili, přežili jsme velká horka po všechny tři dny a udělali si jednu z posledních vzpomínek na základní školu.

Julie Forejtová, 9. A

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587