Evropský den jazyků

Datum 23. 9. je dnem Evropských jazyků.

Cílem tohoto dne je motivovat žáky učit se cizí jazyk, informovat je o možnostech cestování, vyzkoušet si praktické znalosti a prezentovat kulturní rozmanitosti v Plzni.

Tento rok bylo v Plzni připraveno 12 stanovišť zaměřených na různé jazyky. Třída 9. A  se vydala na cestu z planety Země na Měsíc a zpět, seznámila se s americkými astronauty a připomněla si 50. výročí přistání prvního člověka na Měsíci. Žáci cestovali společně s chytrými roboty ozoboty a angličtinou.

Na druhém stanovišti žáci poznávali evropské jazyky z textů, zahráli si interaktivní hru, která je zavedla do tajů lingvistiky a také se dozvěděli, jak vycestovat na programy hrazené EU a procvičit si cizí jazyk přímo v zahraničí.