30 let od "Sametu"

Jaký byl život občanů Československa v období normalizace? Poč byl 17. listopad sametový? Co je svoboda?

Na to si mohli žáci devátých tříd odpovědět během uplynulých 14 dní na hodinách dějepisu. Při besedě s panem PhDr. Václavem Holečkem, aktivním účastníkem této hektické doby, se dozvěděli, jak listopadové dny 1989 probíhaly v Plzni. Seminaristé se v Západočeském muzeu zúčastnili programu Svobodná generace. (V jeho závěru si vyzkoušeli roli lidí, kteří přepisovali samizdatovou literaturu. Ano, naši žáci se museli naučit psát na psacím stroji. Výsledek jejich práce si můžete prohlédnout v obrazové příloze. Bude též uložen v ZPČ muzeu a Knihovně Václava Havla. Tématem byla samozřejmě SVOBODA.)