Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Ve středu 12. 2. 2020 se uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.

Přihlásilo se neuvěřitelných 39 žáků. Soutěž byla tedy rozdělena na dvě části, a to na písemnou a ústní část. V písemné části žáci odpovídali na otázky podle poslechu. 10 nejúspěšnějších v každé kategorii postoupilo do dalšího kola, tedy k ústní části. Ústní část byla zahájena krátkým rozhovorem, během kterého se soutěžící představili. Následně konverzovali na téma, které si vylosovali. Hodnotila se jazyková pohotovost, kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost.

Vítězem 1. kategorie (6. a 7. ročník) se stal Adam Boháč ze 6. A, na 2. místě se umístil Jan Adam Bělohrad ze 7. A a na 3. místě se umístila Adéla Nováková ze 7. B.

Vítězem 2. kategorie (8. a 9. ročník) se stal Jan Boháč z 9. A, na 2. místě se umístil Matěj Žalud z 9. A a na 3. místě se umístil Jan Klosse z 8. B.

Výherci obou kategorií nás budou reprezentovat již ve středu 19. 2. 2020 v okresním kole.

Výhercům, ale i všem zúčastněným žákům, moc děkujeme za účast a těšíme se nejen na vás, ale i na další angličtináře, opět v dalším školním roce.