018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Kurz přežití

Ve čtvrtek 17. 9. se naši deváťáci vypravili na kurz přežití v přírodě.

Naším prvním úkolem bylo přežití cesty autobusem, při které jsme všichni museli mít roušku. Nakonec se všem tento úkol podařil splnit a do Chudenic jsme dojeli v pořádku. Tam už na náš čekali organizátoři akce.
Nejdříve jsme se rozdělili do týmů. Každý tým musel projít všechna čytři stanovště, ktera byla rozmístěna různě po lese a u kterých se jednotlivé týmy střídaly.
Na prvním stanovišťi jsme se dozvěděli, jak v přírodě získat vodu a jak ji následně přefiltrovat na pitnou. Zároveň nás čekala degustace dřevěného uhlí a listů. Poté, co jsme dokousali poslední list, jsme se s hořkou chutí v puse rozešli k dalšímu stanovišti. Tam nás čekalo rozdělávání ohně. Naštěstí jsme dostali křesadla, a tak odpadlo několik hodin (jinak) strávených třením dvou kamenů o sebe. Všem se nám oheň rozdělat podařil a některým dokonce i chemickou cestou. Na tomto stanovišti jsme také zažili další degustační zážitek, a to ochutnávku živých červíků. Někteří se dlouho rozmýšleli, ale nakonec téměř celá třída alespoň jednoho ochutnala. Některým dokonce červící zachutnali natolik, že si je později opékali na ohni a jedli upečené.
Na dalším stanovišti, nacházejícím se v Americké zahradě, jsme se pustili do zachraňování svých spolužáků. Jednomu se totiž podařilo zlomit si ruku, druhý si poranil hlavu a třetí si zlomil nohu. Ještě, že jsme na pomoc měli dvě šikovné asistentky, které nám se vším pomohly. Nakonec jsme ale zjistili, že to svoje "zranění" spolužáci jen hráli.
Na posledním stanovišti jsme si vyzkoušeli střelbu ze vzduchovky a z luku. 
Nakonec se všechny týmy sešly u rozhledny Bolfánek, kde jsme si upekli buřty a vystoupali jsme na rozhlednu.
Poté už nás čekala jen pohodová cesta k autobusu a samotná jízda, která se opět obešla bez zranění
Výlet jsme si všichni užili a budeme na něj ještě dlouho vzpomínat.
Adam Hojer
Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587