Medaile z Olympiády míří na Růžovku

Ve dnech 23.2. – 27.2.2023 se konala Olympiáda dětí a mládeže v Královohradeckém kraji.

„Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.“

Olympiáda je velmi prestižní soutěž dětí a mládeže mezi jednotlivými kraji a jsou na ni nominováni jen ti nejlepší. V roce 2023 se v různých disciplínách představilo na 1151 sportovců

.

V letošním roce měla tu čest reprezentovat Plzeňský kraj i žákyně naší školy Adéla Janoušková. A výprava byla velmi úspěšná – Adéla vybojovala za svůj kraj bronzovou medaili a významně přispěla k jeho celkovému umístění na 9. místě (ze 14 krajů).

Celkový přehled o medailích v jednotlivých krajích můžete najít na stránkách