018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Zájezd do jižní Anglie a Londýna

V týdnu od 21. 5. do 26. 5. 2023 se vypravilo 16 žáků 8.A na vzdělávací zájezd do jižní Anglie a Londýna. Zájezd byl pořádán ve spolupráci se základní školou v Dýšině. Během večera a noci jsme přejeli Německo, Belgii a ráno jsme dorazili do francouzského Calais. Trajektem jsme se přepravili do Doveru a odtud pokračovali autobusem do krásného přímořského městečka Hastings. Prošli jsme se po útesech, navštívili Blue Reef Aquarium a odpoledne jsme vláčkem přejeli do městečka Battle, kde se v roce 1066 odehrála bitva u Hastings. Během pobytu jsme také navštívili historické město Salisbury, Stonehenge, Warwick Castle se svými úžasnými voskovými figurínami a děsivým vězením, a univerzitní město Oxford. Poslední den v Anglii jsme strávili v hlavním městě Londýně. Londýn jsme si prohlédli z paluby lodi plující po řece Temži a z výšky obřího vyhlídkového kola London Eye, odkud jsme měli Londýn jako na dlani.

Byli jsme ubytovaní v britských hostitelských rodinách, kde jsme měli možnost nahlédnout do života obyčejných britských rodin, ochutnat jejich typická jídla, a hlavně si procvičit anglický jazyk.

Celý týden nám přálo krásné, teplé a slunečné počasí, což jsme si náležitě užili. Podle ohlasů žáků se zájezd do jižní Anglie a Londýna opravdu vydařil a všichni si užili poznávání anglické kultury a prostředí. Žáci si vyzkoušeli, jaké to je spolehnout se sami na sebe a využít své znalosti cizího jazyka. Všichni si poradili naprosto skvěle a zaslouží velkou pochvalu za vzorné chování po celou dobu zájezdu.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587