Škola v roce 2223

Jak by vypadala naše škola v roce 2223?

Žáci 7. A a 7. B se v hodině volitelné informatiky pustili do fascinujícího úkolu – představit si, jak by vypadala naše škola v roce 2223! S pomocí generativní umělé inteligence, která je součástí online grafického programu CANVA.COM vytvořili pohled do budoucnosti.

V jejich vizích můžete spatřit školu, která se proměnila na letiště budoucnosti. Možná se kolem ní rozprostírá moře, které poskytuje inspiraci a klidný prostor pro učení. Ale co víc, někteří autoři si troufli na odvážný experiment – představili si školu v ruinách, připomínající příběh o minulosti a proměnách času.

Tato práce nejen rozvíjí dovednosti žáků v oblasti informatiky, ale také podporuje jejich schopnost představivosti a tvořivosti. Můžeme jen hádat, jak bude naše škola vypadat za 200 let, ale práce žáků nám poskytuje zajímavý pohled do budoucnosti.