018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

VÝLET DO ANGLIE

Naši letošní deváťáci byli na šestidenním výletě v Anglii s doprovodem paní učitelky Seidlové, Klimendové a paní učitelky Jíšové. Program byl velice skvělý a viděli jsme spoustu památek. Také jsme v době výletu chodili do školy, kde jsme měli výuku s britskými učiteli a konverzovali jsme, jak jen nám to šlo. 

První den ráno po příjezdu jsme se vydali rovnou na to nejlepší, a to byl Londýn. Prošli jsme si Greenwich Park a dostali jsme se i k nultému poledníku. Pak jsme šli na loď, která tam slouží jako vodní autobus, a ta nás doplavila až do Londýna samotného. Po cestě jsme podplouvali pod známým Tower Bridge a vystoupili jsme přímo u Big Benu, kde  jsme si prohlédli i budovy parlamentu. Přes Green Park a  St.James´s Park jsme došli před sídlo britského panovníka Buckingham Palace.  Na Piccadilly Circus jsme dostali rozchod, abychom si mohli pořídit nějaké suvenýry a odpočinout si. Prošli jsme i China Town, zastavili se před Národní galerií a vyrazili na London Eye. Metrem jsme se pak dostali zpět k našemu autobusu a vyrazili směr Stratford nad Avonou, kde na nás již čekaly naše hostitelské rodiny. 

Druhý den jsme začali s výukou na jedné z místních škol. Každý jsme se zapojil do konverzace a do aktivit připravených zdejšími učiteli. Poté jsme jeli na ohromný Warwick Castle, kde jsme se mohli pokochat krásou tohoto hradu. Dokonce jsme viděli i vystoupení s katapultem. Pak jsme se vrátili zpět do města Stratford a udělali jsme si příjemnou procházku okolím. 

Třetí den jsme opět začali výukou. Poté jsme jeli do známého Oxfordu, kde jsme měli prohlídku Oxford University, kde se natáčely některé záběry z Harryho Pottera. 

Čtvrtý a poslední den jsme naposledy začali výukou, při které jsme vyráběli časopisy, které jsme pak anglicky prezentovali britským učitelům. Po škole jsme šli opět do Stratfordu a prohlídli si rodné sídlo známého Williama Shakespeara a také jeho muzeum. Městečko bylo plné návštěvníků, protože se slavilo výročí Williama Shakespeara a ještě se ten den běžel v centru města maraton. Odpoledne jsme se vrátili k autobusu a čekala nás dlouhá cesta zpět do Česka. Samozřejmě nesmíme zapomenout na noční jízdu trajektem, která se všemi zatočila:) 

Děkujeme za tyto skvělé zážitky paním učitelkám, řidičům a skvělé průvodkyni Věrce. Vážíme si toho a užili jsme si to nejvíc, jak jsme jen mohli.

Sepsala žákyně z 9. A Julie Krettová. 

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587