Příběhy našich sousedů potřetí

V pátek 31. 5. osmáci prezentovali v posluchárně FEL ZČU svoji práci v projektu společnosti Post Bellum - Příběhy našich sousedů.

Pracovní tým vznikl už na konci února. Letos se žáci poprvé rozhodli pro tvorbu videoreportáže. Volba byla jednoduchá. Martina Hrubá, Marek Mikuš, Vojta Slepička, Adam Šanda a Honza Tětek totiž nejsou žádnými nováčky v tvorbě videí. Ovšem k práci na takovém projektu, jako jsou Příběhy našich sousedů, nestačí jen zkušenosti z natáčení "studentských žertíků". Bylo třeba zvládnout nafilmovat rozhovor s pamětníkem, vytvořit k němu baterii zajímavých otázek, natáčení zvládnout i po technické stránce. A to byl teprve začátek. Zabrat týmu dal i scénář, kvůli kterému bylo třeba z celého pamětníkova vyprávění vybrat důležité a zajímavé momenty z natočeného materiálu a vytvořit z nich celý příběh, který by nenudil diváka. Obtížné bylo rozhodnout se, kdy nechat promluvit pamětníka a kdy použít řeč vypravěče. Důležitým úkolem také bylo nasbírat fotografický a filmový materiál, který by pomohl příběh odvyprávět. Týmu se skvěle podařilo doladit náladu reportáže výběrem hudby. Nakonec svou práci úspěšně prezentoval před porotou a posluchači. Podpořit jej přišla i paní ředitelka s panem zástupcem, za což jim patří dík.

V níže uvedeném odkazu se můžete podívat na výsledek tříměsíční práce našich žáků.