Basic information (Základní informace o projektu)

Pro školní roky 2009/2010 a 2010/2011 získala naše škola grant pro rozvoj mezinárodní spolupráce z programu Comenius, který podporuje výuku cizích jazyků na základních školách. Budeme spolupracovat s 9 školami: Gimnazjum Umiejetnosci Twórczych (Polsko), Ecole Privee Sainte Clotilde (Francie), Osnovna Sola Braslovce (Slovinsko), St Ignatius College Siggiewi Primary (Malta), Escola Básica e Secundária de Velas (Portugalsko), Hendekyani Ilkogretim Okulu (Turecko), Our Lady of the Rosary RC Primary Scholl (Velká Británie) a St. Mary´s Boys´ Primary School (Velká Británie).

Společným cílem je vytvořit projekt nazvaný ABC BOOK OF YOUNG EUROPEANS (ABC kniha mladých evropanů) a zapojit do něj zpočátku žáky 4. - 6. tříd a později i ty starší. Projekt bude probíhat v angličtině. Každá škola dostala na starost jedno téma. My se budeme zabývat mezinárodními svátky.

Celý projekt poběží 2 roky a během této doby budou mít učitelé i žáci možnost navštívit některé partnerské školy.

První setkání zástupců všech škol proběhlo 4.11. - 7.11. 2009 v Polsku ve městě Lodž. Příští setkání se uskuteční v lednu 2010 ve Francii, v Paříži. Tentokrát se ho kromě dvou učitelů zúčastní i dva žáci. V dubnu pak bude probíhat práce na projektu v naší škole.

Věříme, že projekt bude úspěšný.