018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Setkání v Paříži - leden 2010

Druhé setkání účastníků projektu ABC book of young Europeans se konalo v Sainte Clotilde School v Paříži.

Tentokrát se ho zúčastnily i děti z České republiky, Polska, Portugalska, Malty a Turecka. Naši školu zastupovaly dvě žákyně z 5.tříd, Dominika Pelešková a Adéla Švolbová. Při společné prezentaci se musely všem účastníkům představit a stručně popsat mapu naší republiky, kterou před měsícem vyrobili žáci 5.A. Celou prezentaci v angličtině zvládla děvčata na výbornou.
Ve volných chvílích nám naši hostitelé umožnili prohlídku Paříže, takže jsme navštívili Eiffelovu věž, chrám Notre Dame, Monu Lisu v Louvru a muzeum armády s hrobkou Napoleona Bonaparte. Nezapomenutelným zážitkem pro všechny byla večerní projížďka lodí po řece Seině. Krásně osvětlené památky vypadaly ještě působivěji než ve dne. Koordinátoři našeho projektu, polští učitelé, nám zprostředkovali nevšední návštěvu polského velvyslanectví, které sídlí ve velkolepém paláci v centru Paříže již od roku 1933.
Při společných večeřích v typické francouzské restauraci nebo ve školní jídelně se Adéla s Dominikou spřátelily s ostatními dětmi a přesvědčily se, jak je důležitá znalost anglického jazyka. S francouzskými dětmi prošly i jejich školu. Nabízí se srovnání, ve kterém se naše škola rozhodně nemá za co stydět - prostorné třídy, chodby či tělocvičnu byste v pařížské škole marně hledali.
Učitelé si během pracovních setkání vyměňovali názory na jednotlivá témata, upřesňovali některé nejasnosti a plánovali třetí setkání nad projektem. Do konce školního roku nás čeká práce nad dalšími kapitolami naší knihy.
Příští setkání bude v dubnu v naší škole. Organizace i celé provedení bude náročné, ale určitě se nám vše společně podaří.

Pro zhlédnutí fotografií z Paříže klikněte zde.
 

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587