018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Comenius na Matlě - 31.5.-4.6.2011

Malta - 31.5. až 4.6.2011

 Poslední setkání účastníků projektu ABC book of young Europeans se konalo na Maltě ve městě Siggiewi. Naši hostitelé mají školu pro žáky od 3 do 10 let. Všechny předměty se žáci učí v angličtině, pouze náboženství se vyučuje v maltštině. Bylo vidět, že jsme v subtropickém pásmu, kvůli velkému teplu nesměřovala žádná okna školy na jih a v každé třídě se na stropě otáčely velké ventilátory. Žáci měli na sobě šortky a trička, všichni stejná, protože na Maltě mají žáci školní uniformy. Vyučování začíná v 8.30 hod. a končí po 12.hodině, odpoledne již děti školu nemají. Na úvod nás čekalo srdečné přivítání, na jevišti velkého sálu ve škole se nám představili menší i větší školáci, krásně zpívali a tančili.

Hlavní koordinátorka projektu z Polska přivezla pro všechny zástupce škol konečný výsledek naší dvouleté spolupráce: vytištěnou knihu, která obsahuje osm kapitol s našimi pracemi. Kromě ABC book jsme obdrželi též stolní hru stejného jména, kterou vypracovali kolegové ze Švédska, ze školy v Linköpingu. Děti tak mohou zábavnou formou získat poznatky o životě, kultuře a tradicích všech zapojených států, tj. Anglie, Severního Irska, Švédska, Azorských ostrovů, Slovinska, Francie, Polska, Malty, Turecka a České republiky. S touto knihou se můžete seznámit i na webových stránkách naší školy.

Na Maltě jsme si prohlédli honosné středověké stavby, kostely i pevnosti. Navštívili jsme i vedlejší menší ostrov Gozo, který není tak hustě osídlen. Viděli jsme pravěké kamenné stavby prvních obyvatel Evropy a na rozdíl od Malty též malebnou hornatou krajinu. Gozo je častým místem školních výletů žáků ze Siggiewi, cesta lodí trvá asi 25 minut.

 Těší nás, že dvouletá práce našich žáků a učitelů na projektu ABC book byla úspěšně a v termínu zakončena. Někteří žáci i učitelé díky projektu navázali nová přátelství, což bylo také jedním z dílčích cílů této mezinárodní spolupráce.

Pro zhlédnutí fotografií klikněte zde.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587