018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Dům digitálních dovedností připravil nové kurzy pro děti i dospělé

Veškeré informace, nejen o těchto kurzech, najdete na www.ddd.plzen.eu/kurzy

Digitální domácnost

Kurz Digitální domácnost je zaměřen na praktické použití moderních multimediálních technologií v běžných domácnostech. Budou zde vysvětleny základy fungování počítačových sítí, představeny některé síťové periferie a jejich použití, jako například sdílené síťové disky či tiskárny. Vysvětlíme si pojmy v bezdrátových sítích, základní konfiguraci těchto sítí pro použití v domácnostech a jejich zabezpečení. Moderní digitální domácnost obsahuje mnoho multimédií, proto se zaměříme také na Smart TV a multimediální centra, kterými lze prakticky jakoukoliv televizi rozšířit o "smart" funkce.

Bližší seznámení s Apple TV a také s multimediálními centry XMBC, včetně instalace a reálného provozu na dnes velmi oblíbeném levném Raspberry PI. V závěru kurzu se budeme věnovat cloudovým službám a nástrojům pro usnadnění spolupráce pomocí internetových služeb.

 

Učíme se na iMacu – děti; Učíme se na iMacu - dospělý

Windows není jediný! Spousta lidí vlastní telefony iPhone nebo tablety iPad a další výrobky značky Apple. Ale slyšel jsi už o počítačích zvaných iMac, které pochází z dílny Apple? Na kurzu se účastníci naučí, jak pracovat se systémem jako takovým. Dozví se, jaké výhody může skrývat. Svět počítačů značky Apple nabízí vlastní ekosystém, který po jeho poznání umožní uživateli pracovat mnohem efektivněji. Účastník se na kurzu naučí ovládat aplikace od Apple a zároveň jednoduše upravovat fotky či video. Kurz obsahuje řadu tipů a triků na kvalitnější práci.

 

Programy pro děti s dys

Seminář je určen nejen rodičům dětí se specifickou poruchou učení, ale všem, kteří se chtějí dozvědět o možnosti pomoci dětem s učením prostřednictvím výukových programů.

Představíme si počítačové programy určené (nejen) pro děti se specifickou poruchou psaní, čtení, počítání (dysgrafie, dysortografie, dyslexie, dyskalkulie). Během semináře si rodiče udělají představu, jaký program je pro jejich dítě nejvhodnější, odnesou si různé tipy a rady a také kontakty, kde vybrané programy zakoupit.

Seminář je zdarma.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587