018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Řemeslo má zlaté dno 2014 - soutěž Plzeňského kraje

Soutěž, jejíž cílem bylo v dětech probudit a podpořit samostatnou tvořivost a zručnost se završila vyhlášením vítězů. 

Jak již název napovídá, je její hlavní úlohou přivést žáky k tomu, aby si uvědomili, že práce rukou je stejně důležitá jako práce z oborů, kde se více využíva jiná  než manuální zručnost a že i u práce "rukou" se musí přemýšlet a dokáže přinést  také dokonalé uspokojení, pokud je provedena pečlivě a dotažena do konce.

 V  pracích našich žáků se odráží pečlivost provedení a také značné zaujetí pro věc, protože do soutěže mohly být přihlášeny pouze výrobky, které byly vytvořeny bez pomoci rodičů, či pedagogů.   Vítěze soutěže vybírali žáci ze školního parlamentu.

Vítězem a postupujícím do krajského kola je za 1. stupeň  Max Hauner z 1. C s výrobkem modelu studny s rumpálem.

Dalšími na ohodnocených stupních se ocitli Denisa Chadimová z 5. A s paličkovaným obrázkem pejska,

Megan Sára Quinn z 3. A s krajkovým kloboukem,

Adéla Šamajová ze 4. D s ponožkovým pejskem

a Eva Pustková z 2. A s  postavičkou skřítka.

Za druhý stupeň byl do krajského kola soutěže poslán výrobek  - ptačí budka  - výstup ročníkové práce Vojtěcha Cempera z 9. B.

Ceny pro první tři nejlepší z krajského kola, do kterého postupuje Max Hauner a Vojta Cempera jsou notebook, mobilní telefon a digitální fotoaparát. Držíme jim palce aby bylo jejich umístění i v dalším kole soutěže co nejlepší!

 

Děkujeme všem žákům, kteří se soutěže zůčastnili.  

Pro zhlédnutí dalších fotografií klikněte zde.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587