018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Třemošenská padesátka

V sobotu 4. října 2014 za mlhavého podzimního rána se sešla skupinka zájemců o turistickou činnost na hlavním nádraží ČD v Plzni. 

Vyrazili jsme na pochod, který svou oblibou, skvělou organizací a počtem účastníků přesahuje hranice našeho regionu. Koná se nepřetržitě už 42 let a vede krásnou krajinou v okolí Třemošné. Vybrali jsme si trasu 8 km, vyplnili startovní lístky a podle popisu šli krajinou, kterou začínalo vybarvovat vyklubávající se slunce. Nedaleko České Břízy jsme dostali kontrolní razítko od organizátorů. Dvakrát jsme si udělali přestávku, posvačili ze zásob, vyskotačili se na dětských hřištích a fotili. Bez známek únavy a s dobrou náladou jsme došli do cíle v klubovně turistů v Třemošné. Každý dostal vkusný diplom se jménem a tradiční suvenýr – malou skleničku se symbolem pochodu. V cíli bylo opravdu živo, neboť akce se zúčastnilo neuvěřitelných 2003 úcastníků každého věku na pěších trasách 4 až 50 km a na cyklotrasách 16 až 71 km. Dvě žákyně naší školy se dokonce rozpovídaly před televizními kamerami televize ZAK. Před 14. hodinou jsme se rozloučili na hlavním nádraží v Plzni. 

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587