018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Škola v přírodě Nové Hutě 2. A, 4. A

16. května vyrazily třídy 2. A a 4. A směr Nové Hutě vstříc dobružnému týdnu s Robinsonem Crusoe.

Ještě v den příjezdu jsme se vypravili na Pláně a prozkoumávali okolí. Počasí vypadalo spíše na prosinec než květen, uprostřed cesty nás překvapilo sněžení. Náladu nám ale vylepšily úžasné borůvkové knedlíky, které na nás čekaly po návratu.

V úterý jsme podnikli výpravu na Chalupskou slať a podívali se do místního informačního střediska. Středa byla věnována celodennímu výletu na Kvildu spojenou s pozorováním jelenů v jejich novém výběhu. Cestu jsme si zpestřili hraním her v přírodě, malováním květinami do deníčků a konzumací svačinových veleřízků. Na Kvildě jsme se občerstvili v místní pekárně, prohlédli si velmi pěkné informační centrum a nakoupili suvenýry. Ve čtvrtek nemohla chybět stopovačka, stavění příbytků pro Robinsona a jeho kozy, které mu utekly a děti je tak musely "pochytat" a "podojit". Na památku si děti také ozdobily trička savovací technikou s vlastním motivem. Všechny zážitky si děti každý den zaznamenávaly do vlastnoručně vyrobených deníčků. Závěr pobytu byl samozřejmě spojen s vyhodnocením celého týdne a předáním cen a diplomů vítězným týmům. Cestu zpět do civilizace zpříjemnila paní vychovatelka četbou knihy o Robinsonovi.

I přes občasnou nepřízeň počasí jsme si školu v přírodě užili a už se těšíme na další.

Pro zhlédnutí fotografií klikněte zde.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587