018_mail_envelopepaginationArrowphonesearch

Menu

Evropský den v 5. B

1. června jsme se rozhodli oslavit Mezinárodní den dětí tak trochu neobvykle...

Jelikož nás čekalo ve vlastivědě velké téma Evropa, rozhodli jsme se, že do něj vykročíme správnou evropskou nohou. Domluvili jsme se a jeden, dva nebo tři žáci si připravili co nejvíce informací o nějaké evropské zemi. To bychom ale nebyli my, kdybychom nevymysleli ještě něco navíc. Každé povídání o zemi bylo uvedeno hymnou dané země a celá prezentace byla ukončena ochutnávkou místních tradičních jídel či specialit. Na evropské setkání přišlo Řecko, Bulharsko, Německo, Česko, Francie, Rusko, Španělsko, Itálie, Ukrajina, Švýcarsko a Irsko. Měli jsme ale i návštěvu. Přijelo Japonsko, které nám dokonce zorganizovalo seminář meditace. Dalším návštěvníkem byla Kuba, která nás seznámila se svými tradičními doutníky, kdy jsme ochutnali jejich čokoládovou verzi. Nakonec jsme si dali malý kvíz, abychom zjistili, co nám v hlavě utkvělo. První tři místa nezůstala bez diplomu a sladké odměny. Moc jsme si to užili a těšíme se na další projekt.

Město Plzeň

26. základní škola Plzeň
Skupova 22
301 00 Plzeň

378 028 631
606 027 587